Konzervy

Historie konzervovaných potravin

Domácí zavařování je v České republice velmi oblíbenou činností. Zároveň se může jednat o pěknou ukázku opětovného využití skleněných obalů. Určitě bychom však neměli doma zavařovat masové konzervy. Ty vyžadují sterilaci (zahřátí na teplotu 121 °C v jádru výrobku) – té nejsme doma schopni dosáhnout. V masových konzervách tak může vznikat prudce jedovatý botulotoxin. Pokud už se rozhodneme pro tvorbu domácí masové konzervy, měli bychom ji skladovat v lednici a spotřebovat v řádu týdnů.

Pokud máme u jakékoliv konzervy pocit, že je nafouknutá, vyhodíme ji, aniž bychom se snažili i jen o ochutnání. Ve chvíli, když na kompotu či zavařenině objevíme plíseň, měli bychom ji také vyhodit celou a nikoliv jen zasaženou část. Nikdy nevíme, kam až spóry zasahují.

Zeleninu či ovoce z načaté kovové konzervy doporučujeme přendat do jiného (skleněného či plastového obalu s pevným víčkem), abychom zamezili získání pachuti z oxidujícího kovu.

Otevřené marmelády můžeme díky vysokému obsahu cukru skladovat v lednici delší dobu, aniž by došlo k jejich zkažení. Nesmí se však do nich zanést plíseň.

X

Eshop

Díky četným žádostem o materiály k podpoře třídění jsme se rozhodli podpořit třídění odpadu zavedením e-shopu, který jsme pro vás zřídili ve spolupráci se společností AB plus CZ s. r. o.

Ve speciální sekci webu vasekancelar.cz si můžete zakoupit produkty na podporu třídění odpadu pro koncové zákazníky z řad spotřebitelů i firem za zvýhodněné ceny. U zboží nabízeného v této kategorii na základě dohody s provozovatelem e-shopu dochází k minimalizaci jeho obchodní přirážky. Věříme, že vám to co nejvíce usnadní s tříděním odpadů začít nebo ho zlepšit. V ostatních sekcích webu si pak můžete dokoupit další zboží za běžných obchodních podmínek a využít tak jedné ceny dopravy.

Kliknutím budete přesměrováni na zmiňovaný e-shop