Nacházíte se: Drogerie

Drogerie

Jedná se zejména o plastové nádobky různých velikostí. V menší míře jsou pak využívány také skleněné, kovové a kombinované obaly. V některých případech jsou tyto obaly doplněny druhotným obalem v podobě papírových krabiček.

Kromě aplikační funkce (tuby, odměrky, řasenka, kuličkového deodorantu a podobně) mají některé uzávěry obalů od drogistického zboží i bezpečnostní funkci, která nedovolí obal otevřít dětem.

Na tento druh obalů jsou kladeny nižší nároky než na obaly potravinové. Díky tomu se můžeme u drogistických výrobků často setkat s obaly až 100 % recyklovanými.

V případě tekutých mýdel a šamponů výrobci často nabízejí zakoupení náhradních náplní ve speciálních plastových sáčcích (pouch). Tento druh náplní je využíván také do dávkovačů ve firmách i v ubytovacích zařízeních, kde se pro drogistické výrobky využívají také různé kanystry.

Zajímavým obalem, který se skrývá uvnitř výrobků, je dutinka. Na ní je navinut například toaletní papír. Tento papír je velmi často vyráběn z recyklovaného papíru.

Speciálním obalem je držák na kuličky do WC, který také umožňuje hygienické použití tohoto osvěžovače vzduchu.

Obaly od čisticích prostředků není třeba před vytříděním vymývat. Naopak řasenky a rtěnky vůbec třídit nelze. Obecně bychom u těchto obalů měli vždy pročíst instrukce na obalech, zda se nejedná o nebezpečný odpad.