Nacházíte se: Co je nového Děti dětem aneb s odpady hravě

PROJEKT “DĚTI DĚTEM aneb S ODPADY HRAVĚ”

AKTUALITY

1.4.2012

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili výzkumu. Ukázalo se, že o projekt je zájem a má význam. Zároveň jsme zjistili, že většina preferuje větší množství tištěných materiálů. Nyní se tedy pustíme do vytvoření dostatečného počtu materiálů a v příštím školním roce se projekt rozběhne naplno.

31.1.2012

Pokud jste učitelkou MŠ, která se účastnila projektu, prosíme Vás o vyplnění a odeslání dotazníku, který by měl napomoci k finální realizaci projektu. Dotazník ke stažení je zde, vyplněný ho prosím odešlete na kuhn@ekokom.cz

21.9.2011

Dnes navštívila dotřiďovací linku škola, která se umístila třetí v pořadí. V tomto pololetí budeme spolupracovat pouze s několika školami, abychom otestovali jinou variantu než přinesení triček na ZŠ.

24.8.2011

Snad jste všichni během prázdnin nabrali energii a nový školní rok může začít. První a druhý tým byly odměněny již v červnu, protože na obou těchto školách se do projektu zapojily deváté třídy. Nyní pojede na výlet třetí škola v pořadí. Zároveň jsme odeslali i balík s dárky na vítěznou MŠ.

17.6.2011

Máme tu konečné výsledky soutěže, rozhodli jsme se uveřejnit pořadí a body pouze u prvních tří školních kolektivů. Další pořadí záměrně neuvádíme. Všem velmi děkujeme za účast v projektu, zpětnou vazbu a hlavně za nápady na další aktivity. V průběhu příštího týdne budou na školy odeslány drobné dárky pro zapojené žáky. Výhercům gratulujeme.

 Do soutěže MŠ se zapojilo 17 školek. Vzhledem k vysoké náročnosti hodnocení jsme zvolili takový způsob vyhodnocení, kde dosažené body neurčují výsledek, ale pouze zvyšují šanci na vylosování.

Vítěznou školkou se stává MŠ Vrdy

14.6.2011

Soutěž je uzavřena, ale své vítěze ještě nezná - rozhodujeme nyní mezi šesti školami, které obsadí první tři místa. Celkem se do soutěže zapojilo 40ZŠ z celkového počtu 49ZŠ zapojených do pilotního projektu. Všem učitelům těchto škol děkujeme za jejich zpětnou vazbu, fotky z akcí i náměty na další aktivity.

Celkové výsledky by měly být zveřejněny do konce tohoto týdne,

 

 MATERIÁLY K PROJEKTU

Dopis pro učitele a žáky ZŠ s NÁVODEM (4.4.2011)
Obrázky odpadů z tiček s popisem (4.4.2011)
Dopis pro učitele MŠ

Samostatný návod ke hře 

SOUTĚŽ PRO ZŠ

Formulář třídy ZŠ pro účast v soutěži
tento vyplněný formulář odešlete na tonda@ekokom.cz

Konečné výsledky soutěže ZŠ (17.6.2011)
pod tímto odkazem naleznete průběžné výsledky a hodnocení soutěžních materiálů

PRACOVNÍ LISTY PRO MŠ

1. pracovní list - dvojstrana
1. pracovní list - po stránkách

2. pracovní list - dvojstrana
2. pracovní list - po stránkách

Pracovní listy jsou určeny k vytištění a práci s dětmi na MŠ.

Vážení pedagogové, 

děkujeme za Váš zájem o tento pilotní projekt, který probíhá na území středočeského kraje. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, či připomínky, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu tonda@ekokom.cz

Na těchto stránkách budeme zveřejňovat nejčastější dotazy a odpovědi na ně.Výherci na výletě